Oszczędność kosztów poprzez znacząco mniejsze zużycie materiału
Dzięki dwóm zintegrowanym paskom klejącym na spodniej stronie termomembrany DELTA®-MAXX WD może zostać zamontowana szczególnie efektywnie i oszczędnie. Rozwija się ją po prostu z rolki, a następnie odcina wzdłuż grzbietu dachu kopertowego. Odciętą membranę obraca się teraz o 180 stopni i kontynuuje układanie w przeciwnym kierunku.

Idealnie przycięta na dachu kopertowym
W obszarze grzbietu i koszy na dachu nie występuje żaden zbędny odpad materiału dzięki dokładnemu docięciu membrany. Można w tym wypadku pomimo skośnego cięcia membrany od razu przejść do dalszego układania na dachu. Oszczędzamy w ten sposób czas i materiał. DELTA®-MAXX WD układa się na kalenicy z zakładem i skleja bez konieczności stosowania dodatkowych środków klejących.
W przypadku dużego zakładu, dla oszczędności materiału, odciętą membranę można ponownie użyć w obszarze okapu. Wzór kratki, wytłoczony na górnej stronie membrany pomaga dokładnie docinać membranę.
DELTA®-MAXX WD posiada wodoszczelną i otwartą dyfuzyjnie warstwę z poliuretanu oraz na obrzeżu 5-cio mm sprasowany pasek zapobiegający podciąganiu wilgoci. Termomembrana jest niezwykle wytrzymała na obciążenia i rozrywanie. Ekstremalnie odporna na chodzenie membrana spełnia wymagania normy Niemieckiego Stowarzyszenia Dekarzy ZVDH i może być stosowana jako pokrycie wstępne.

Dzięki obszernemu systemowi akcesorii DELTA® jest zapewnione fachowe klejenie i uszczelnienie nowej termomembrany DELTA®-MAXX WD na dachu kopertowym.